Wydawnictwo Books4YA wraz z Legimi S.A. oraz serwisem Lubimyczytać.pl zaprasza do uczestnictwa w wyjątkowym Kryminalnym Konkursie Literackim. Udział w konkursie to szansa nie tylko na atrakcyjne nagrody rzeczowe, lecz także na profesjonalną publikację opowiadania w formie ebooka we współpracy z Wydawnictwem Books4YA!
– Zależy nam, by zachęcić młodych nie tylko do czytania, lecz także do próbowania własnych sił w pisaniu! Jednocześnie nie zapominamy o organizacjach, które bardzo aktywnie wspierają czytelnictwo, dlatego zdecydowaliśmy, że całkowity dochód przekażemy na cele charytatywne – podkreślają organizatorzy konkursu.
10 najciekawszych i prezentujących największe walory literackie opowiadań, które zostaną nagrodzone, wyłoni jury w składzie: Agnieszka Płoszaj (autorka kryminałów), Olga Kowalska (Wielki Buk), Monika Kasztelan (Legimi) oraz Zofia Satkowska (Wydawnictwo Books4YA).
Dla wszystkich laureatów konkursu przygotowano nagrody rzeczowe. Laureaci miejsc 1.–3. otrzymają czytnik ebooków PocketBook, roczny abonament na ebooki i audiobooki bez limitu w Legimi oraz drewnianą bransoletkę Books4YA dla miłośników książek.Roczny abonament na ebooki i audiobooki w Legimi czeka też na autorów, których opowiadania zajmą miejsca 4.–10.
Wszystkie nagrodzone teksty zostaną ponadto wydane przez Wydawnictwo Books4YA w formie ebooka. Publikacja ta będzie możliwa do nabycia w księgarniach internetowych, a dochód z niej zostanie przekazany Fundacji Powszechnego Czytania na dalsze działania wspierające wzrost czytelnictwa w Polsce.
Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać opowiadanie konkursowe o długości nieprzekraczającej 40 000 znaków na adres konkurs@books4ya.pl do 15 sierpnia 2022 roku. Tekst przesłany na konkurs nie może być wcześniej publikowany.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2022.
Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych Patronów! Dołącz do nich i stań się Mecenasem Kultury! Twoje wsparcie pozwoli dalej Radiu działać.
Wystawa to opowieść o polskiej prowincji w kontekście komunikacji. Sieć kolejowa i stacje wraz z całą infrastrukturą, w tym zwłaszcza tablice stacyjne z nazwami miejscowości są punktem wyjścia do zaproszenia odbiorcy do swoistej zabawy wieloznacznością polskich nazw miejscowości, które w niestandardowych zestawieniach nabierają nowych, nieoczekiwanych znaczeń. Wystawa Pierwsza część wystawy to obrazy – będące do pewnego stopnia rekonstrukcją tablic stacyjnych, jednak z uwagi na ogromne rozmiary oryginałów – są one […]