Rozpoczął się Nowy Rok, a wraz z nim rozpoczął się karnawał! Teatr TeTaTeT zaprasza na scenę kameralną Kieleckiego Centrum Kultury na karnawał komedii i spektakli rozrywkowych.
Teatr TeTaTeT posiada w swoim repertuarze głównie spektakle komediowe, które nie tylko są pełne dobrego humoru, ale także prowokują do głębszych przemyśleń.
– Pragniemy zaspokajać różnorodne preferencje naszej publiczności. W naszych sztukach, które z pozoru mogą wydawać się łatwe i przyjemne, przemycamy treści ważne i wartościowe dla każdego człowieka. Staramy się tworzyć inteligentną rozrywkę, która oferuje widzowi szeroki wachlarz doznań i emocji. Naszym zamiarem jest dawanie publiczności poczucia miło spędzonego czasu, ale także dobrze wydanych pieniędzy. Nasze spektakle kierujemy głównie do widza dorosłego, ale również dojrzałej młodzieży. – powiedziała menadżerka teatru Maria Bielińska-Pacholec.
Teatr TeTaTeT zaprasza w styczniu i w lutym na swoje spektakle. I tak w styczniu:
Teściowe wiecznie żywe to spektakl o relacjach między teściową a zięciem, synową a teściową, między matką a córką, synem a matką, między młodymi małżonkami i wreszcie, co najważniejsze, między samymi teściowymi! Porządna dawka humoru, świetne dialogi, ogromny ładunek emocji, od których może zakręcić się w głowie. Charyzmatyczne mamusie są jak ogień i woda – czy uda im się znaleźć wspólny język? Komedia, która bawi do łez, bez względu na wiek! Przezabawny spektakl w wyborowej obsadzie i w najlepszym czeskim stylu! Spektakl zrealizowany w ramach zadania publicznego i współfinansowany ze środków otrzymanych od Prezydenta Miasta Kielce.
Umrzeć ze śmiechu to potężna dawka dobrego humoru, nieoczekiwane zwroty akcji, błyskotliwe i pełne dowcipu dialogi, fantastyczna obsada – i to wszystko w najnowszej komedii Mirka Bielińskiego – przezabawnej sztuce, w której głównym tematem jest przyjaźń czterech nietuzinkowych kobiet. Przyjaźń, której nawet śmierć nie jest w stanie jej zakończyć.
Przedstawienie „Ballady i Romanse” w wykonaniu Teatru TeTaTeT to kompilacja wybranych utworów dzieła Mickiewicza w zwartą i jak najbardziej przystępną w odbiorze opowieść. W spektaklu mieszają się historie i zdarzenia m.in. ze Świtezianki, Romantyczności, Ucieczki, Liliji czy Pani Twardowskiej.
Treści Wieszcza ściśle i wiernie zachowane w scenicznych inscenizacjach wydobywają całkiem inny wymiar odnosząc się do współczesnych wydarzeń i nabierają one dzięki temu całkiem nowego wydźwięku. Pozostają one jednak w całkowitej harmonii z głównym kierunkiem i ideą epoki, eksponując jej naczelne wartości takie jak folklor, ludowość czy doniosłość przestrzeni duchowej.
Konfrontacja współczesności i obrzędowości, której źródłem są ludowe wierzenia i prawdy moralne. Oniryzm kiedy przenika się doświadczenie koszmaru krzywdy i poczucia odpowiedzialności za czyny. Romantyczne teksty uzupełniają współczesne akcenty oraz swoista umowność i prostota scenografii pozwalająca odbiorcy na posługiwanie się własną wyobraźnią. Całość dopełnia i podkreśla różnorodna muzyka Wojciecha Lisowicza oraz współczesne projekcje stworzone przez Przemysława Żmiejko, nawiązujące jednak do głównego nurtu myśli romantycznej, czyli pojęcia natury i zachodzących pośród niej zdarzeń międzyludzkich. Wszystkie te środki w korelacji z konstrukcją wykorzystanych tekstów Mickiewicza budują wyrazistą aczkolwiek sensualną opowieść.
Spektakl powstał w ramach Roku Romantyzmu Polskiego obchodzonego w 2022 roku i w związku z dwusetną rocznicą wydania „Ballad i Romasów”. Produkcja spektaklu powstawała przy wsparciu Prezydenta Miasta Kielce w ramach zadania publicznego.
W lutym teatr zaprasza do siebie:
On i Ona – Karol i Barbara, związek z blisko trzydziestoletnim stażem. Zwyczajne, niczym niewyróżniające się małżeństwo wiodące spokojne i ustatkowane życie. Dotąd nie było ich stać raczej na żadne większe szaleństwo. Aż do pewnej chwili, gdy Ona uświadamia sobie, że czas najwyższy ożywić ich związek i obudzić dawne pożądanie. Opuszczają więc swoje przytulne gniazdko i wyruszają spędzić kilka namiętnych dni tylko we dwoje. Aby się wspomóc zabierają ze sobą poradnik pt: “Seks dla opornych”, jednak zanim uda im się go otworzyć czeka ich solidny rozrachunek z życia. Wzajemne zarzuty, wyrzuty i żale doprowadzą niemalże do całkowitego rozstania, przewodnik po łóżkowych meandrach rozkoszy dostarczy im raczej groteskowych przeżyć, wystawiając ich jednak na zażenowanie i konsternację aniżeli nowe doznania i wielkie uniesienia. Jednakże tej jednej nocy przekonają się, że codzienność i małżeńska rutyna są tak naprawdę największą wartością, bo składają się na nią wzajemna bliskość i przyjaźń, zaufanie i poczucia bezpieczeństwa. Po prostu… miłość.
To nieco gorzki, ale jednocześnie zabawny tekst o małżeńskich przygodach. Komedia, która trafnie obrazuje męskie i damskie punkty widzenia, pragnienia, a także wyobrażenia o nich samych. “Seks dla opornych” to mądry, obfitujący w błyskotliwe dialogi spektakl o życiu, który jednocześnie wzrusza i bawi do łez.
Recital powstał w 2018 roku, gdy Małgorzata Pruchnik zagrała rolę Edith Piaf w spektaklu w reż. Jana Szurmieja. Recital, który z powodzeniem jest grany od lat przy dźwiękach akordeonu i kontrabasu. Aktorce towarzyszą wspaniali muzycy Dariusz Kot (absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz Wojciech Front (absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej). Razem tworzą TRIO, które koncertuje w Polsce i zagranicą.
W repertuarze m.in. “Milord”, “Brawo dla Clowna”, “Akordeonista”, “La vie en Rose”, “P adam”, “Tłum”, “Niczego nie żałuję”. Tłumaczenie tekstów: Andrzej Ozga, Wojciech Młynarski.
#KochajmySię, to kameralny spektakl muzyczny utrzymany w stylistyce dawnego kabaretu.
Sentymentalna, ale również niebywale emocjonalna i żywiołowa podróż muzyczna bazująca na wspaniałych tekstach mistrzów polskiej piosenki w oryginalnych aranżacjach. Twórcy sięgają do największych szlagierów lat 20. i 30. XX wieku, ale także Kabaretu Starszych Panów oraz twórczości m.in. Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Przepiękne słowa, anegdoty oraz porywające nuty przepełnione poetyckim językiem oraz wyrafinowanym dowcipem, których wspólnym mianownikiem jest tematyka miłości i namiętności, gdzie piosenka w zabawny sposób komentuje relacje między kobietą a mężczyzną. Ten spektakl przypomina widzom najpiękniejsze polskie piosenki i ballady, gdzie szlachetność oraz kultura słowa, niosą ze sobą ładunek pozytywnych emocji, których tak bardzo nam potrzeba w tych zabieganych czasach wszechobecnej agresji, wulgarności i nienawiści. Melodyjną piosenką oraz literackim słowem Twórcy przypominają, że miłość napełnia ludzkie serca i umysły pozytywną wibracją.
Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są on-line: www.teatrtetatet.pl lub na portalu kupbilecik.pl (https://www.kupbilecik.pl/obiekty/1280/Kieleckie+Centrum+Kultury+-+Scena+Kameralna/) oraz w kasie Kieleckiego Centrum Kultury czynnej:
pon., wt., śr., pt. w godz. 11:00 – 13:00; czw. w godz. 15:00 – 17:00, tel. do kasy: 696 993 986, 41 343-81-42
Więcej informacji na temat repertuaru można znaleźć na stronie internetowej Teatru TeTaTeT – www.teatrtetatet.pl
Czytasz, ale czy pomagasz?Ten artykuł nie powstałby, gdyby nie wsparcie naszych Patronów! |
Written by: Edgar Wojtasiak
Kielce Kieleckie Centrum Kultury Spektakl Teatr TeTaTeT
W najbliższy piątek, 13 stycznia w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się wydarzenie znane pod nazwą "Promocja kieleckich szkół artystycznych w Jędrzejowie". Wstęp wolny. Zapraszamy! Dyrektor Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie, Dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach oraz Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zapraszają serdecznie na "Promocję kieleckich szkół artystycznych w Jędrzejowie". Polecamy “Kieleckie Szkoły Artystyczne w Jędrzejowie” – wystawa […]
today4 września 2023 207 1
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE ZA CYKLICZNE WSPARCIE PATRONOM.
Chcesz aby Twoje imię i nazwisko znalazło się wśród Patronów Radia z QLTURĄ? Zostań nim i wspieraj Radio na Zrzutka.pl
Strona radiozkultura.pl korzysta z plików cookies. Czym są pliki cookies i jak je zablokować dowiesz się czytając Politykę prywatności.
Radio nie funkcjonowałoby, gdyby nie wsparcie naszych Patronów! Dołącz do nich i stań się Mecenasem Kultury! Twoje wsparcie pozwoli dalej Radiu działać.
COPYRIGHT © 2020-2021. INSTYTUT KULTURY IRENEUSZA ŚLUSARCZYKA WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. DESIGNED BY EDGAR WOJTASIAK