Zaduszki w tym roku rozpoczął spektakl – widowisko słowno-muzyczne „Słowo i jazz. Tyrmand. Dziennik 1954” – w reżyserii Jerzego Zelnika, który zagrał także tytułową rolę. Leopold Tyrmand – wybitny pisarz, błyskotliwy publicysta, znawca i popularyzator jazzu w Polsce – pisał swoje Dzienniki w czasach komunistycznej cenzury, szarości, konformizmu i bylejakości. Jazz był powiewem wolności i radości, swobody. Dlatego klimat tego spektaklu to, obok słowa w świetnej interpretacji Jerzego Zelnika, również muzyka – w znakomitym wykonaniu trio Wojciecha Konikiewicza (piano), któremu towarzyszyli Mariusz Fazi Mielczarek (saksofon) i Jakub Mielcarek (kontrabas).
Po tym świetnym wstępie, na drugi dzień rozpoczęły się koncerty. Najpierw – klasyczne brzmienie w wykonaniu kwintetu Aleksandry Mońko-Allen (fortepian), w składzie: Jerzy Małek (trąbka), Tomasz Grzegorski (saksofon), Konrad Żołnierek (kontrabas), Kacper Skolik (perkusja). Drugi koncert to już zupełnie inny klimat – dynamiczny i kosmiczny, daleko odbiegający od klasyki, ale także porywający. Bernard Maseli (wibrafon elektryczny) i DJ Eprom zagrali wspólnie koncert w ramach projektu zatytułowanego „Warp Travelers”.
Pomiędzy koncertami – otwarcie wystawy „Jazzmani na winylach” Agnieszki Krysiuk, która tworzy obrazy i rzeźby z płyt winylowych. Zaprezentowała w Pińczowie kilkanaście portretów gwiazd jazzu. Można było tez podziwiać wystawę okładek magazynu „Jazzpress”, z portretami zdjęciowymi polskich muzyków jazzowych.
Na koniec drugiego dnia Zaduszek – jam session w podziemiach pińczowskiego Belwederu.
Trzeci dzień – dwa kolejne koncerty. Najpierw trio Nowicki/Święs/Frankiewicz, które dało słuchaczom muzyczną przestrzeń do refleksji i pozwoliło odkrywać głębię muzyki. Potem na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznych Zaduszek – Stan Breckenridge, który swoim czarem, energią i charyzmą od pierwszego utworu skradł serca pińczowskiej publiczności. Artysta zaprezentował własne utwory oraz wielkie światowe przeboje z pogranicza jazzu, swingu i bluesa. Całość dopełniały klimatyczne visuale stworzone specjalnie na festiwal przez reżysera Andrzeja Wąsika.
Dyrektorem artystycznym Pińczowskich Zaduszek Jazzowych jest Artur Dutkiewicz, zaś organizatorami: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów oraz Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. Patronat honorowy: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.
Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Radio z QLTURĄ było jednym z patronów medialnych 18. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.