W programie spotkania znalazł się przegląd najnowszych trendów w medycynie, edukacji i społecznym podejściu do spektrum autyzmu (kobiecy autyzm, neuroróżnorodność, edukacja włączająca, samorzecznictwo, aktualności w psychiatrii).
Do wygłoszenia prelekcji zaproszono uznanych specjalistów, a byli wśród nich:
- Agnieszka Żurek – psycholog i psychoterapeutka. Współpracuje z osobami w spektrum autyzmu, w szczególności z dziewczynkami i kobietami. Zawodowo związana ze Szpitalem Pediatrycznym w Bielsku Białej, poradnią dla dzieci z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju „Effatha”. Członkini Rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum.
- Agata Małodobry – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, popularyzatorka sztuki współczesnej. Pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie zajmuje się kolekcją rzeźby XX i XXI wieku. Matka dwunastolatka z autyzmem – Andrzeja.
- lek. med. Anna Lebiedź – specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży. Pracuje w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Ośrodku dla osób z autyzmem „Effatha”, kierowała Oddziałem Dziennym dla osób z autyzmem przy ul. Spadochroniarzy w Krakowie.
- lek. med. Aleksandra Sikora-Sporek – specjalista psychiatrii dziecięcej, związana z WSSD im. św. Ludwika w Krakowie
- Maciej Bochyński – ekspert do spraw edukacji włączającej w Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą (SCWEW) w Krakowie.
Uczestnicy konferencji mogli także zobaczyć pokaz najbardziej wartościowych filmów krótkometrażowych, które przedstawiają historie konkretnych ludzi z perspektywy nie tylko osób będących w spektrum, ale też i członków ich rodzin. Dostępna była także wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem „Zacisze”.
W przestrzeni integracyjno-informacyjnej krakowskich instytucji wspierających można było spotkać następujące podmioty:
- Fundację Jesteśmy Pod Ścianą
- Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Autyzmem “Zacisze”
- Centrum Dostępności UJ
- Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
- Dobre Kroki KLUB WSPINACZKOWY
- Centrum Autyzmu
- BIURO DO SPRAW OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ
- Fundację Atypowa
- Farmę Życia
- Muzeum Narodowe w Krakowie.